مطالب جدید
یکشنبه, 14 تیر 1394 ساعت 14:08

شقایق بختیاری

 نوازندگي تار را از ١٢سالگي در هنرستان موسيقي آغاز كرد ، در همان دوران توانست به محضر استاد حسين عليزاده راه پيدا كند در سال ١٣٧٧براي نوازندگي در اركستر موسيقي ملي ايران پذيرفته شد

وی فارغ التحصیل مقطع کارشناسی موسیقی در رشته  نوازندگی ساز ایرانی  و فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد موسیقی در رشته نوازندگی ساز ایرانی از دانشکده هنر

می باشد.

 تار و سه تار  را نزد اساتید  حسین علیزاده ، زیدالله طلوعی ،  فریبرز عزیزی ،داریوش طلایی و  بهروزهمتی . تنبک را نزد استاد محمد اسماعیلی و ردیف های آوازی را نزد اساتید  ارشد طهماسبی ، عبدالنقی افشارنیا و  محمدعلی کیانی نژاد آموخت ،ایشان همچنین در زمینه نوازندگی ساز پیانو و دودوک (ساز بادی کشور ارمنستان  ) دارای مهارت هستند.

بختیاری تا کنون اجراهای متفاوت و موفقی را در داخل وخارج از کشور داشته است.

بشنوید : تکنوازی تار در چهارگاه از شقایق بختیاری

ماخذ :http://bakhtiari-tar.com

اطلاعات بیشتر را  در ادامه مطلب بخوانید

 

جمعه, 12 ارديبهشت 1393 ساعت 17:00

متاسفانه با خبر شدیم استاد لطفی که  مدتی بود با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می کرد، بامداد امروز  جمعه 12 اردیبهشت‌ماه در سن 68 سالگی و در بیمارستان پارس دار فانی را وداع گفت.

محمدرضا لطفی، در سال ۱۳۲۵ در گرگان زاده شد، تحصیلات عمومی خود را در همان شهر گذراند، در سر آغاز جوانی به تهران آمد و نخست در هنرستان شبانه موسیقی به فراگیری نواختن تار پرداخت. او از استادان خود در هنرستان، علی اکبر شهنازی و حبیب‌آلله صالحی ردیف آقا حسینقلی را آموخت و از سوی دیگر با مبانی موسیقی علمی و نظرات موسیقیدانان نوآور آشنا شد.

دوشنبه, 18 شهریور 1392 ساعت 14:08

امیر حسین رحمتی ،  متولد آذر 63.شاعر و ترانه سرا و خواننده موسیقی اصیل ایرانی

دانش آموخته ی زبان و ادبیات انگلیسی و سازنده تار و سه تار

سرپرست گروه موسیقی  قاصدکها و خواننده ی گروه موسیقی اصیل  راک.

رحمتی الفبا و ردیف های آوازی را نزد استاد فرهیخته جواد جواهری آموخت و آنگاه در محضر استاد حمیدرضا نوربخش اصول صدا سازی در آوازهای ایرانی را آغاز نمود و اصول و فنون طراحی و ساخت  ساز و خواص چوب  را نزد استاد ژاله آموخت.

ایشان تا کنون اجراهای متفاوتی را   در بسیاری از شهرهای کشور داشته اند همچنین اجراهای اخیر ایشان در تهران  در سالنهای تالار اندشه حوزه هنری ،رودکی و تئاتر شهر با استقبال علاقه مندان موسیقی مواجه گردید.

ایشان از اهالی اهل قلم نیز  می باشند و علاوه بر سرایش شعر و متن ادبی در محافل ادبی حضور فعالی دارند.

بشنوید  : قطعه ای در ابوعطا آواز امیر حسین رحمتی ،نوازنده تار استاد جواد جواهری

مشاهده توضیحات بیشتر در ادامه مطلب