مطالب جدید

معرفی هنرمند جوان، امیرحسین رحمتی

این مورد را ارزیابی کنید
(24 رای‌ها)

امیر حسین رحمتی ،  متولد آذر 63.شاعر و ترانه سرا و خواننده موسیقی اصیل ایرانی

دانش آموخته ی زبان و ادبیات انگلیسی و سازنده تار و سه تار

سرپرست گروه موسیقی  قاصدکها و خواننده ی گروه موسیقی اصیل  راک.

رحمتی الفبا و ردیف های آوازی را نزد استاد فرهیخته جواد جواهری آموخت و آنگاه در محضر استاد حمیدرضا نوربخش اصول صدا سازی در آوازهای ایرانی را آغاز نمود و اصول و فنون طراحی و ساخت  ساز و خواص چوب  را نزد استاد ژاله آموخت.

ایشان تا کنون اجراهای متفاوتی را   در بسیاری از شهرهای کشور داشته اند همچنین اجراهای اخیر ایشان در تهران  در سالنهای تالار اندشه حوزه هنری ،رودکی و تئاتر شهر با استقبال علاقه مندان موسیقی مواجه گردید.

ایشان از اهالی اهل قلم نیز  می باشند و علاوه بر سرایش شعر و متن ادبی در محافل ادبی حضور فعالی دارند.

بشنوید  : قطعه ای در ابوعطا آواز امیر حسین رحمتی ،نوازنده تار استاد جواد جواهری

مشاهده توضیحات بیشتر در ادامه مطلب

 

 

منبع :chakavak-avaz.ir

امیر حسین رحمتی روز بیست و نهم آذر ماه سال 1363 پا به عرصه ی وجود نهاد و از هفت سالگی با قرائت قرآن و به پیروی از سبک استاد عبدالباسط ،خواندن را آغاز نمود و پس از مدتی به توصیه و تشویق برادرش ،شروع به فراگیری آواز ایرانی کرد.

او الفبا و ردیف های آوازی را نزد استاد فرهیخته ،جواد جواهری آموخت و آنگاه در محضر استاد حمیدرضا نوربخش،اصول صدا سازی،در آوازهای ایرانی را آغاز نمود . وی در همان ایام نیز به مطالعه و بررسی آوازهای قدما و استادان برجسته ی این هنر ،نظیر منوچهر همایون پور ،تاج اصفهانی ،ادیب خوانساری ،بنان و محمد رضا شجریان پرداخت و از آنان تاثیر پذیرفت .

رحمتی تا کنون با گروه هایی مانند :مهرآیین ،چشمه و تیوا در بسیاری از شهرهای ایران به روی صحنه رفته و هنرنمایی نموده است ،همچنین سال 1388 آغاز همکاری ایشان با رادیو بوده است که تا به امروز هم ادامه دارد .

امیر حسین رحمتی در حال حاضر با گروه موسیقی خود که آنرا  {قاصدکها} نام نهاده و اندیشه ای نو را در عرصه ی موسیقی ایران و جهان دنبال می کند ،در حال فعالیت هنری است .

همچنین با گروه موسیقی { راک } که متشکل از هنرمندان جوان و با استعداد می باشد همکاری هنری دارد

علاقه ی وی به دلیل عشق سرشارش به فرهنگ ،تنها در خوانندگی خلاصه نمی شود . او علاوه بر آنچه که ذکرش رفت ،به دلیل عشق و علاقه فراوان به  ادبیات و به ویژه ادبیات کلاسیک اروپا ،در رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی تحصیل کرده است .

و از اهالی قلم به شمار می آید . وی در زمینه ی سرایش شعر و نگارش متن ادبی و تصنیف و ترانه نیز فعالیت گسترده ای دارد و در بیشتر محافل ادبی حضور می یابد .

از دیگر هنرهای این جوان خوش قریحه و با استعداد ،علاقه مندی به فراگیری ساختن سازهای ایرانی است که در این زمینه هم از استاد گرانقدر این فن ((رضا ژاله )) بهره های فراوان برده است به طوری که هم اکنون در کنار فعالیت هایش در گستره ی موسیقی ،در کارگاه شخصی خود به ساختن تار و سه تار سرگرم است.

امیرحسین رحمتی در کارگاه شخصی خود

بازدید 18039 بار
برای ارسال نظر وارد سایت شوید