مطالب جدید

معرفی هنرمند جوان،علی قمصری

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

علی قمصری آهنگساز و نوازنده تار، متولد ،1362 تهران

دانش آموخته ی هنرستان موسیقی.ایشان تا کنون  موفق به انتشار 9 آلبوم و یک کتاب گردیده اند و نزدیک به 30 اجرای زنده درخارج از کشور داشته اند.

اجرای اخیر ایشان در برج میلاد با نوشته‌ای تحسین آمیز از سوی  استاد محمد رضا شجریان  روبرو شد.

قمصری تا کنون دو ابداع مشخص را به‌نام خود ثبت کرده است. یکی ساخت کمانچه‌ باس یا بم‌کمان که نسبت به کمانچه‌ی معمولی صدای بم‌تر و ابعاد بزرگ‌تری دارد و برادرش، مصباح آن را می‌نوازد. و دیگری تشکیل کوارتت زهی شامل دو کمانچه، یک کمانچه‌آلتو و یک کمانچه‌باس .ایشان  کنسرتی را به همراه سهراب پورناظری و آواز علیرضا قربانی با کوارتت زهی در کاخ نیاوران  به‌روی صحنه برده اند.

بشنوید : تکنوازی علی قمصری (اجرایی متفاوت از  درآمد افشاری)

برای مشاهده نمونه اجرای  ایشان به بخش صوت و تصویر مراجعه فرمایید

 

 

موسیقی را با آموزش در هنرستان موسیقی شروع کرد او دوره‌ی راهنمایی و دبیرستان را در هنرستان عالی موسیقی گذرانده  در ۱۸سالگی ارکستر بزرگی را به‌نام «سرمد» تأسیس کرده و در آن به‌عنوان سرپرست، آهنگساز و نوازنده مشغول به فعالیت شده است. قمصری در همین دوره موفق شده یک بار عنوان نخست جشنواره‌ی موسیقی جوان را هم از آن خود کند.

بعد از چند اجرای جسته و گریخته در چند تالار موسیقی تهران نخستین آلبومش را با عنوان «نقش خیال» در سال 84 با آواز همایون شجریان به بازار موسیقی عرضه کرد.

علی قمصری به‌همراه علیرضا قربانی و  کوارتت زهی ایرانی، آلبومی را به‌نام «سرو روان» منتشر کرد.

همچنین آلبومی از تکنوازی تار او به‌نام «شور پریشانی» توسط نشر «ماهور» منتشر شده که روشن‌گر قابلیت‌های بالای نوازندگی او، تکنیک، سرعت و قدرت زخمه‌هایش، و تسلط او بر ردیف موسیقی ایرانی‌ست.

 آلبوم «تنیده در خطوط موازی» از تکنوازی‌های دیگر اوست که به بازار موسیقی راه یافته است.
قمصری از سال 88 کنسرت آب ،نان،آواز را با همایون شجریان در قزوین و تهران به صحنه برد و آلبوم این کنسرت هم اوایل سال 89 به بازار موسیقی عرضه شد.

او اواخر تابستان کنسرت برف‌خوانی را بر اساس شعری از اخوان ثالث و آواز محمد معتمدی در تالار وحدت اجرا کرد.

 

بازدید 11161 بار
برای ارسال نظر وارد سایت شوید